SK
CZ
EN
HU

Chcem vedieť viac informácií
Hlavná stránka > Školenia > ICSM

Agile a Scrum (NonCertified ScrumMasterTM)

Kategórie: Projektový manažment
Nevyhovuje vám žiaden z vypísaných termínov?
Navrhnite si vlastný.
Dopytovať
Pre platbu kartou vyberte 2 dňovú verziu (CZSKHU) alebo 1 dňovú verziu (CZSKHU)


Tento workshop sa dá objednať v dvoch verziách – v jednodňovej a dvojdňovej. Označte ju v objednávke.
 
 • Jednodňová verzia – cena € 270 (6.900 Kč / 85.000 HUF) za účastníka
 • Dvojdenná verzia – cena € 510 (12.900 Kč / 160.000 HUF) za účastníka

Poznámka: Minimálny počet účastníkov je 6 (kvôli cvičeniam), optimálny počet je 12, väčší počet účastníkov v kurze neodporúčame. Kurz organizujeme ako interný. V prípade záujmu o otvorený kurz nás kontaktujte.


 

O čom je tento kurz? 

Workshop je praktickou ochutnávkou agilných metodík a Scrum procesu. V jeho priebehu sa naučíte porozumieť kľúčovým prvkom agilných techník a postupov. Získate prehľad o odlišnostiach medzi klasickým a agilným vedením projektov, ako vzniká hodnota pri použití agilných techník a prečo sú agilné techniky dôležité. Získate základnú predstavu o práci Scrum Mastra, vlastníka produktu a člena agilného tímu.

Na praktických cvičeniach a ukážkach si vyskúšate priebeh projektov metodikou Scrum, aplikáciu kľúčových postupov, netradičné spôsoby plánovania alebo vedenia projektovej dokumentácie a reportingu. Zistíte, ako sa formuje agilný tím, riadi jeho smerovanie a ako sa prejavuje jeho dynamika. Naučíte sa reagovať na zmeny a nebáť sa ich. V teoretické časti Vám ukážeme, kedy je Scrum vhodné použiť, aké sú výhody a obmedzenia a aká je náplň práce všetkých rolí.


 

Pre koho je tento kurz?

Kurz je určený
 • pre všetkých, ktorí sa zúčastnia vývoje metodikou Scrum alebo poskytujú týmto kolegom súvisiacu podporu – vývojári a testeri, vlastníci produktov, Scrum Mastri a vedúci línioví manažéri
 • pre novo vytvorené tímy, kde väčšina účastníkov má predchádzajúcu skúsenosť s vývojom v Scrume z iných organizácií, a je potrebné tieto znalosti zladiť - vývojári a testeri, vlastníci produktov, Scrum Mastri a tiež vedúci línioví pracovníci
 • pre všetkých naprieč organizáciou, ktorí sa plánujú zúčastniť sa agilnej transformácie organizácie
 • pre vyšší a stredný management, kvôli porozumeniu organizačnej zmene, zreálneniu očakávaní od ľudí a tímov a zaisteniu podpory pre zmenu naprieč organizáciou


 

Čím sa od seba verzie kurzov odlišujú? 

 
Jednodňová verzia
 
Dvojdenná verzia
 
Zameriava sa predovšetkým na samotný Scrum proces a jeho špecifiká. Kurz je intenzívny, začína už o 8:00 a končí sa okolo 17:30. Typický program kurzu obsahuje:
 
Zameriava sa predovšetkým na Scrum proces v kontexte podpory agilnej organizácie – a na vzťah Scrumu a tvorby agilnej organizácie. Po konzultácii s Vami je možné upraviť niektoré časti kurzu tak, aby kurz reflektoval realitu Vašej organizácie alebo podporil zámer budúceho používania Scrumu. Začiatok je typicky o 9:00 a koniec o 17:00. Čas sa môže meniť v závislosti na kontexte požadovaných úprav. Typický program kurzu obsahuje:
 
Obsah:
 • Úvod do metodiky Scrum a hodnôt, vrátane Scrum Values
 • Riadenie zmien v Scrume (a typické chyby)
 • Roly v Scrume, kto čo robí a nerobí, kombinácia rolí
 • Rola Scrum Mastra
 • Scrum proces – artefakty a aktivity
 • Dodávka biznis hodnoty
 • Backlog a jeho vlastnosti
 • Čo sú to User Stories a ako s nimi pracovať
 • Odhadovanie a plánovanie
 • Prezentácia výsledku - Demo
 • Retrospektíva – krátka verzia

Kurz obsahuje bloky prednášok, interaktívne cvičenia + súvisiace debrífingy, tematické diskusie a videá.
 
Obsah:
 • História vzniku agilných techník
 • Čo je to agilná Transformácia a ako s ňou Scrum súvisí
 • Úvod do metodiky Scrum a Scrum Values
 • Riadenie zmien v Scrume (a typické chyby)
 • Roly v Scrume, kto čo robí a nerobí, kombinácia rolí
 • Rola Scrum Mastra
 • Vytváranie multiznalostného tímu
 • Scrum proces – artefakty a aktivity
 • Dodávka biznis hodnoty
 • Backlog a jeho vlastnosti
 • Čo sú to User Stories a ako s nimi pracovať
 • Odhadovanie a plánovanie
 • Prezentácia výsledku - Demo
 • Retrospektíva – dlhá verzia
 • Trendy v kontexte rozvoja Scrumu
 • Ako začať implementáciu Scrumu a agility do Vašej organizácie
 • Rozšírený kontext podľa potreby klienta (Agilný Projektový Management, viac tímov a ich koordinácia, spolupráca s klientom, praktické implementačné skúsenosti …).  
 
Kurz obsahuje bloky prednášok, interaktívne cvičenia + súvisiace debrífingy, tematické diskusie a videá.Predpokladá sa, že účastníci sú dospelí ľudia a preto kladieme dôraz na seriózny záujem, implementáciu do tímov a do organizácie, a dodávku biznis hodnoty. V kurze nie sú žiadne detinské hry, dbáme na dôstojnosť účastníkov. Simulačné cvičenia sú navrhnuté s ohľadom na aplikovateľnosť pri reálnej implementácii.

Credential: Tento kurz bol akreditovaný organizáciou Scrum Alliance a spĺňal požadavky dvoch elementov CSD (Certified Scrum Developer) – Úvod do Scrumu a Elective. Dvojdňová verzia bez rozšíreného kontextu tvorila náš workshop Certified Scrum Master.

Na interných kurzoch sa snažíme dosiahnuť maximálneho prínosu pre zákazníka a preto pripravujeme kurz po predchádzajúcej diskusii s managementom organizácie na mieru. V kurze tak môžeme zohľadniť špecifiká organizácie.O školiteľovi – Michal Vallo

Michal ValloMichal je prvý Scrum Master v Českej republike, zakladateľ agilnej komunity, propagátor používania agilných techník pri riadení organizácií a organizátor agilných konferencií a eventov. Pôsobil ako manažér v niekoľkých organizáciách a v roku 2008 z pozície riaditeľa viedol prvú agilnú transformáciu organizácie. Absolvoval Žilinskú univerzitu v obore energetika v doprave a získal titul MBA na Open University Business School v Milton Keynes v Anglicku. Založil vzdelávaciu spoločnosť Aguarra, a pôsobí medzinárodne ako školiteľ agilných techník, konzultant a kouč pri ich implementácii a auditor existujúcich implementácií. Založil sériu agilných konferencií Agília, kde pracuje ako programový manažér, overovateľ a inovátor. Výsledky ocenil americký server TechBeacon vybraním Agilia konferencie medzi 20 najlepších na svete. V roku 2013 splnil vstupné požiadavky Scrum Alliance a požiadal o licenciu Certified Scrum Trainer. Neskôr svoju žiadosť z osobných dôvodov stiahol a odvtedy pracuje ako nezávislý odborník na agilné techniky.
 Corporate edition

 • Možnosť predĺžiť splatnosť faktúr podľa VOP až na 60 dní.


Čo o kurze povedali účastníci?

"Kurz bol velmi dobre organizovany. Skolitel je profesional, ktory ma dlhorocne skusenosti a vie ich spravne podat ucastnikom kurzu - ci uz sa jedna o teoreticky obsah alebo prakticke priklady zo zivota. Hodnotim kurz kladne, som rada, ze som sa kurzu zucastnila a ziskala som nove poznatky a skusenosti do buducna. Kurz bol pre mna jednoznacne prinosom."
Liana Vargová, VSE Holding, Košice, Slovensko

"veľmi podnetný kurz, ktorý ukázal cestu ako vyriešiť problémy, zdanlivo neriešiteľné".
Dagmar Sobotová, VSE Holding, Košice, Slovensko

"It was a great presentation and I would definitely look more deeply inot exploring the Scrum process".
Adam Berka, Wunderman, Praha, Česká republika

"It was very beneficial for me, I didn't have much knowledge about Scrum and agile. Unfortunately I think it is not possible to applycate it to our company, but I will try to use some techniques in my projects".
Dominik Hons, Wunderman, Praha, Česká republika

"I liked the interactivity of the course, it was well-organized"
Maďarsko

"The course was really great, it was a much needed session, filling a gap in knowledge"
Szabolcs Eötvös, XAPT, Budapest, Maďarsko

"Overall I think the training gave useful insights on the Agile methodology. There tends to be a lack of understanding about the methodology and even the term "agile" but the instructor gave a clear, simple presentation that gave us a good basic knowledge. This helped us open up the discussion on how we can improve our team culture, workflows, etc."  
Miharu Sugie, XAPT, Budapest, Maďarsko

“I would like to thank you for the course, it has been very eye-opening and I think it will be very useful for me in the future.”
Miguel Sanchez Beato, CEO, Esebe Software, Slovensko

“I have had the opportunity to attend several trainings organized and co-tutored by Michal and those were one of the best training sessions I have ever attended. Michal is not only able to clearly share his own ideas, but he is always able to bring to the table excellent tutors and trainers from all around the world. Trainings offered by Aguarra are definitely one of the best in the field in the Czech Republic and I highly recommend them."
Ondřej Krajíček, General Manager, Research and Development, Y Soft Corporation, Czech Republic

„Learned a lot about Agile. Solid basis for further implementation in my company“,
Jaroslav Skrabalek, CEO, Acemcee, Brno, Česká republika

„Actually the result is much better than expected. Especially examples and exercises were very useful and helped to understand well.“,
P.A., Masaryk University, Brno, Česká republika

„I was glad that the topic was almost exclusively about Scrum. Even the exercises, which I usually find pointless, were useful“,
M.K., Masaryk University, Brno, Česká republika

„Better than I expected“, Martin Kuchar, Brno, Česká republika

 

Fotogalería zo školenia

ICSM BrnoICSM OstravaICSM BrnoICSM BrnoICSM BrnoICSM BudapestICSM BrnoICSM BrnoICSM BrnoICSM KosiceICSM BrnoICSM BudapestICSM Kosice